Misyonumuz ve Vizyonumuz


MİSYONUMUZ VE VİZYONUMUZ: 
 
2015 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda ve 2016 Rio Olimpiyat oyunlarında ülkemizi temsil eden milli takım kadrosunun üçte birini İzmirli oyuncular oluşturmuştur. Bu sporcular Birsel VARDARLI DEMİRMEN (Fenerbahçe), Bahar ÇAĞLAR (Galatasaray), Tuğçe CANITEZ (Fenerbahçe) ve Olcay ÇAKIR (Fenerbahçe) 'dır.
 
Buna rağmen söz konusu sporcular küçük yaşlarda şehirlerini, ailelerini terk edip İstanbul ve Adana gibi şehirlerdeki kulüplerin altyapılarında kendilerini geliştirmeyi tercih etmişlerdir. İzmir'de bu sporcuların gelişimini yeterli seviyede sağlayacak bir organizasyon olmadığı için İzmir şehrini küçük yaşlarda terk etmek genç sporcularımız için bir tercih değil maalesef bir mecburiyettir. 
 
Ekip olarak bizler İzmir gibi bir şehrin bu eksikliğini gidermek amacıyla son birkaç yıldır çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu süreçte farklı birkaç spor kulübüyle faaliyetlerimizi yürütmeye çalıştık ancak hedeflerimiz doğrultusunda ihtiyaçlarımızın karşılığını bulamadığımızdan kendi kulübümüzü kurma kararı aldık. Bu bağlamda kulübümüz olan Buca Gençlik Spor Kulübü ile faaliyetlerimize devam edip hem altyapı takımlarımızla İzmir'i tüm kategorilerde Türkiye Şampiyonalarında temsil etmeyi, hem de uzun vadede A takımımızla Türkiye Kadınlar Basketbol İkinci Liginde yer almayı planlamaktayız.
 
Bu planlama çerçevesinde İzmir’i Türkiye kadın basketbolu için bir cazibe merkezi haline getirmek birincil hedefimizdir. Birlikte çalıştığımız sporcularımızın geleceklerini inşaaetmek,kişisel gelişimlerini sağlamak ve tüm bunları yaparken de birlikte çalışmaktan keyif alıp,eğlence odaklı bir ortam yaratmakta olmazsa olmaz bir tercih noktamızdır.
 
Bu doğrultuda artık sağlıklı bir organizasyon ile milli takımlar düzeyinde oyuncu yetiştirme bazlı bir merkezi sistem oluşturma ve bununla birlikte başarı geleneği olan bir altyapı oluşumu yaratmak bizler için ana görev misyonu haline gelmiştir. ’Altyapı Organizasyonu ‘’ nun diğer ismi elit seviyeye teknik ve mental anlamda çok nitelikli oyuncular hazırlamaktır. Ve ’’ doğru ‘’ planlanmış bir altyapı organizasyonu uzun vadede maddi manevi bir kurtarıcı ve gelecektir.