KULÜP KİMLİĞİ 

 

Kulüp Kimliği     

Buca Gençlik ve Spor Kulübü Derneği

Renkler

Sarı - Lacivert

Başkanı (Kurucu)

Cenk Yeşilada

 

EKİBİMİZ: 
 
*Altyapı ve üstyapılarda uzun yıllar hem sporculuk hem antrenörlük deneyimi yaşamış; dürüst, çalışkan, gelişime açık ve başarılı kişilerden oluşmaktadır. Basketbol bilgisi, iletişim becerisi, vizyon, tecrübe, sabır, ahlak, çalışkanlık, iş disiplini v.b. gibi hayati özellikler’de ekibimizin ilke edindiği kıstaslardandır. 
 
*Süper Ligde, Birinci Ligde, Avrupa Şampiyonalarında, milli takımlarda ve il karmalarında oynayan sayısız oyuncular yetiştirme onuruna erişmiştir 
 
*İzmir kadın basketbolunu domine edip İzmir’i Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi, Üniversite Ligleri, İl Karması ligleri ve Türkiye Şampiyonaları dahil birçok kategoride başarıyla temsil etme başarısını göstermiştir 
 
*2006 yılından bu yana olağanüstü çaba ile planlı çalışmanın sonucu olan bu organizasyon meyve vermeye başlamıştır.
 
 
 
Cenk YEŞİLADA: 10 Haziran 1987 Karşıyaka İzmir doğumluyum. Altyapılarda Tuborg Pilsener , Gelişim Koleji, Nergiz Spor Kulubü, Karşıyaka Belediyesi Spor Kulubü, İzmirspor gibi takımlarda devam etti.
Ege Üniversitesi Basketbol Antrenörlüğü mezunuyum. Ege Üniversitesi Pedagojik Formasyon Eğitimi Diplomasına sahibim. Yaşar Üniversitesi Ünilig Takımı Baş Antrenörü olarak görev yaptım. Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi Yardımcı Antrenörlüğü, Anadolu Yıldızlar Projesi İzmir Basketbol İl Karması Takımı Baş Antrenörü, Gelişim Koleji, 9 Eylül Spor Kulubü, Konak Belediyesi, Bucaspor, Urla Belediyesi, Buca Gençlik Spor Kulubü başkanlığı ve  Menemen Belediyesi Genç Kız ve Kadın Basketbol Bölgesel Ligi (KBBL) Takımları baş Antrenörü, gibi birçok takımda alt ve üst yapılarda Antrenörlük tecrübesi.
 
Cenap YEŞİLADA: 14 Mayıs 1984 Karşıyaka İzmir' de doğdum. 
1992 - 1993 Karşıyaka Spor Kulübü (Altyapı)
1994 - 2000 Tuborg Pilsener 
2000 - 2001 Altay Spor Kulübü
2001 - 2003 İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2003 - Ege Üniversitesi Basketbol Takımı ve Ziraat Fakültesi Basketbol Takımında görev aldım. Türkiye Şampiyonalarında dereceye girerek bir çok başarıya imza attım. Amacım; Basketbol Kariyerimde edindiğim tecrübelerimi bizimle birlikte çalışan genç nesillere en doğru ve özverili bir şekilde aktarmak.
 
Samet YORULMAZ: 12 Mayıs 1990 doğumluyum. E- Kademe Basketbol Antrenörü, Türkiye Kadınlar Basketbol Birinci Ligi Yardımcı Antrenörlüğü. Hali Hazırda  Yıldız Kız Takımı Antrenörü. Oluşum Spor Kulubü, Konak Belediyesi, İzmir Yükseliş Spor Kulübü, Bucaspor, Urla Belediyesi gibi birçok takımda Antrenörlük tecrübesi.
 
Mustafa ALKAN: 17 Ocak 1978 doğumluyum. Sporun içerisinden gelen birisi olarak, Karşıyaka Spor Kulübüne sporcu olarak hizmet verdim. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum. Pratisyen hekimlik yapmaktayım. Spor Hekimliği sertifikası sahibiyim. Karabağlar 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde görevine halen aktif olarak devam etmektedir.